Dezamăgire uriașă! Ce a făcut David Popovici în finala de 100 de metri liber

Joi, 27 Iulie 2023, ora 14:25
18894 citiri
David Popovici. Foto: Facebook / David Popovici

După eșecul din finala de la 200 de metri liber, de la Campionatele Mondiale de înot, de la Fukuoka, David Popovici a luat startul azi în finala de 100 de metri liber, unde deținea titlul mondial, dar și cel mai bun timp.

Românul s-a clasat pe locul 6, după terminarea cursei și încheie aceste Mondiale fără medalie.

David, calificat în finală cu al cincilea timp, a înotat alături de Maxime Grousset, Pan Zhanle, Matt Richards, Kyle Chalmers, Nandor Nemeth, Jordan Crooks și Jack Alexy.

Australianul Kyle Chalmers câștigă cursa cu un timpul de 47.15.

Vezi AICI ce a declarat David Popovici după eșecul de la Mondiale

Sportiva din România care a câștigat a cincea oară Liga Campionilor. Cum s-a descurcat în finală, contra unei conaționale
Jucătoarea română de tenis de masă Elizabeta Samara a câştiga pentru a cincea oară în carieră Liga Campionilor europeni şi pentru a treia oară consecutiv cu formaţia poloneză KTS Enea...
Surpriză în finală. Echipa care a învins campioana și a cucerit primul titlu din istorie
CSO Voluntari 2005 a câştigat în premieră titlul de campioană naţională la volei feminin, după ce a învins-o pe deţinătoarea titlului, CSM Volei Alba-Blaj, cu 3-1 (19-25, 25-22, 25-19,...
#David Popovici, #finala, #100 metri liber, #fukuoka, #Japonia, #locul 6, #clasare , #stiri din sport