"Nu e mare dragoste între ei": ce s-a întâmplat la fileu între Medvedev și Zverev și tabloul sferturilor de la Monte Carlo

Vineri, 14 Aprilie 2023, ora 07:38
3335 citiri
Daniil Medvedev s-a răfuit și cu publicul de la Monte Carlo

Rusul Daniil Medvedev și germanul Alexander Zverev s-au întâlnit în ultima optime de finală a Mastersului de la Monte Carlo.

Zverev a câștigat primul set cu 6-3, însă Medvedev s-a impus în următoarele două cu 7-5, 7-6.

Meciul a durat mai bine de trei ore și s-a încheiat cu o strângere de mână rece. "Nu e multă dragoste între ei", a remarcat comentatorul partidei.

Medvedev va juca în sferturi împotriva lui Holger Rune. Tabloul complet al sferturilor și finalul partidei Medvedev - Zverev:

CSM București, meci de coșmar în sferturile Ligii Campionilor. Ce șanse de calificare mai au ”tigroaicele”
Campioana CSM Bucureşti a fost învinsă duminică, pe teren propriu, de formaţia Metz Handball, scor 27-24 (15-14), în manşa tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Returul va...
Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...