Daniil Medvedev, la o victorie de primul loc mondial. Rusul a fost de neoprit în optimi la Miami

Miercuri, 30 Martie 2022, ora 05:31
1946 citiri
Daniil Medvedev. Foto: Facebook

Daniil Medvedev, locul 2 ATP şi cap de serie numărul 1, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului Masters 1.000 de la Miami.

El l-a învins, marţi, cu scorul de 7-5, 6-1, pe americanul Jenson Brooksby, locul 39 ATP, după un meci de o oră şi 19 minute.

În faza următoare, Medvedev va evolua cu polonezul Hubert Hurcacz, locul 10 ATP, sau cu sud-africanul Lloyd Harris, locul 44 ATP.

În absenţa liderului mondial Novak Djokovici, Medvedev este numai la o victorie de recucerirea locului I ATP, pe care îl poate ocupa din nou după două săptămâni, prin calificarea în penultimul act.

Semifinală de vis la ATP Miami, între finaliștii de la Australian Open
Italianul Jannik Sinner şi rusul Daniil Medvedev vor fi adversari în semifinalele turneului de tenis ATP Masters 1.000 de la Miami (Florida), dotat cu premii totale de 8.995.555 de dolari, la...
Turneul de cinci stele la care Simona Halep așteaptă cu sufletul la gură o invitație. Toată "floarea" tenisului va fi prezentă
Marţi, ATP şi WTA au anunţat listele jucătorilor înscrişi pentru ediţia din acest an a turneului din capitala Spaniei, iar actualii campioni, Alcaraz şi Sabalenka, se vor întoarce la...
#Daniil Medvedev, #turneu tenis Miami, #Daniil Dubov castiga titlu mondial la, #djokovic , #Stiri Daniil Medvedev