Sumudica are ce sa regrete. Maxim a dat golul victoriei in derbyul romanilor din Turcia. Dan Petrescu, la prima infrangere

Sambata, 16 Ianuarie 2021, ora 17:08
3845 citiri

Dan Petrescu a inceput cum nu se putea mai prost aventura la Kayserispor.

Echipa romanului a fost invinsa, 1-2, in deplasare, de Gaziantep, gruparea lui Alex Maxim.

Fara Alibec si Silviu Lung junior, dar cu Sapunaru titular, Kayserispor si-a bagat-o in poarta in prima repriza.

Echipa lui Dan Petrescu a egalat in repriza a doua, insa Maxim a adus victoria lui Gaziantep, din penalty, cu un sfert de ora inaintea finalului de meci.

A fost primul meci pentru Gaziantep fara Marius Sumudica. Romanul a fost demis la inceput saptamanii de la echipa turca, care este pe 3 in campionat, la mare lupta pentru titlu.

Dan Petrescu va avea mult de munca la Kayseri.Echipa care este pe o pozitie retrogradabila, la trei puncte de primul loc care asigura ramanerea in prima liga.

Marius Sumudica a plecat in lacrimi de la Gaziantep: "Nu mai sunt puternic ca un turc, pentru ca plang". Romanul si-a cerut iertare

Înțepături electorale între Firea și Piedone. „Au reciclat-o și i-au zis că e cea mai bună. Am telefonul deschis/ Nu m-a sunat nimeni”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat duminică, 28 aprilie, întrebată dacă mai negociază cu Cristian Popescu Piedone şi mai speră ca acesta să se retragă din...
Candidatul Dreptei Unite la Primăria Iași: Lupta se va da ”între mafia lui Chirică și ieșenii onești, care nu fură și nu-i iubesc pe toți”
Candidatul Alianţei Dreapta Unită la Primăria Iaşi, Marius Bodea, a declarat după înregistrarea candidaturii sale la Biroul Electoral Municipal că pe 9 iunie bătălia se va da „între...