Marele necaz al lui Dan Petrescu după meciul de la Botoșani: ”Eu nu am văzut golul”

Duminica, 11 Decembrie 2022, ora 20:37
3989 citiri
Dan Petrescu

Dan Petrescu, antrenorul echipei CFR Cluj, este sceptic că formaţia sa va mai putea încheia sezonul regular pe primul loc al clasamentului, după egalul de duminică, de la Botoşani.

”Am avut o primă repriză bună, o a doua mai slabă. Nici ei nu au avut ocazii multe. Cred că la prima ocazie mare de gol au marcat. Golul a venit după un aut al nostru, eu nu am văzut golul pentru că nu înţelegeam de ce arbitrul nu dă aut pentru noi. Şi jucătorii s-au oprit.

Nu e un punct câştigat, pentru că nu noi am egalat în minutul 90, ci am fost egalaţi şi atunci am pierdut trei puncte. Cu acest egal nu cred că mai putem să fim pe primul loc la final, înainte de play-off. Meciul care urmează va fi mult mai greu, fiindcă jucăm cu o pretendentă la titlu, FCSB”, a declarat Dan Petrescu.

Echipa FC Botoşani a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, meciul cu formaţia CFR Cluj, scor 1-1, în etapa a 20-a din Superligă.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Adrian Mutu, călcat în picioare de un jucător de la CFR Cluj: "Nu are caracter"
După victoria clujenilor la Craiva, un jucător de la CFR a avut cuvinte grele de spus la adresa lui Adrian Mutu, fostul antrenor din Gruia. Mijlocașul grec Panagiotis Tachtsidis (33 de ani) a...