Gică Hagi și Dan Petrescu nu s-au salutat la finalul partidei: "Eu am vrut să îl salut, așa fac cu toți antrenorii după meci"

Duminica, 23 Aprilie 2023, ora 05:41
4334 citiri
Dan Petrescu a plecat val-vârtej după meci, supărat că din prelungiri s-a jucat foarte puțin FOTO Captură DigiSport

Foștii colegi de la echipa națională, Gică Hagi și Dan Petrescu, nu și-au vorbit după meciul câștigat de Farul.

"Nu am vorbit. Am vrut să-l salut, dar nu am vorbit. De asta am plecat și eu, am vrut să îl salut, așa fac cu toți antrenorii după meci, și am plecat la vestiare", a spus Hagi după meci.

Dan Petrescu a explicat de ce nu a vorbit cu Regele după meci. ”Cu Gică sunt prieten, l-am lăsat să se bucure. Eu am fost foarte supărat, ei se bucurau. Singurul reproș (n.r.- pentru arbitru), s-au dat 5 minute de prelungire și s-au jucat 30 de secunde. Nu s-a jucat fotbal deloc. Și eu am bătut 3-0 aici și nu a venit să mă salute, Gică era supărat, dar m-a sunat a doua zi. E prietenul meu pe viață, mâine îl sun și-l felicit”, a spus Petrescu.

Echipa Farul Constanţa a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia CFR Cluj, în etapa a cincea din play-off-ul Superligii.

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...