Sapunaru, eliminat la meciul 100 pentru Kayserispor. Dan Petrescu, un car de nervi dupa ce echipa sa a fost egalata

Miercuri, 03 Februarie 2021, ora 18:15
2780 citiri

Fotbalistul echipei Kayserispor, Cristian Sapunaru, a fost eliminat, miercuri, la meciul de pe teren propriu cu formatia Alanyaspor, incheiat la egalitate, scor 1-1, in etapa a XXIII-a a campionatului Turciei.

Pentru echipa antrenata de Dan Petrescu a inscris Maglica, in minutul 54. Oaspetii au egalat prin Tzavellas, in minutul 79.

Sapunaru a primit un cartonas galben in minutul 76 si pe al doilea un minut mai tarziu, fiind astfel eliminat. Pentru el a fost meciul cu numarul 100 la Kayserispor.

Ceilalti doi romani de la Kayserispor, Denis Alibec si Silviu Lung Jr., nu au facut parte din lot, ei fiind accidentati.

Kayserispor ocupa locul 17 in clasament, cu 23 de puncte. Alanyaspor este pe locul patru, cu 38 de puncte. Lider este Fenerbahce, care are 48 de puncte.

Situatie grea la echipa lui Hagi din cauza COVID - 19. Mircea Rednic a fost testat pozitiv. Antrenorul va pregati online jucatorii