Reacția sinceră a lui Dan Petrescu după umilința din Conference League

Vineri, 28 Octombrie 2022, ora 01:53
6143 citiri
Dan Petrescu

Tehnicianul formaţiei CFR Cluj, Dan Petrescu, a declarat, joi seară, la Pro Arena, că nu are nimic de reproşat jucătorilor săi după meciu cu Sivasspor, pierdut, scor 0-3, în Conference League.

"Am jucat bine în prima repriză, apoi nimic nu a mers. Suntem la mâna noastră dar va fi greu cu Balkani. Nu sunt supărat pe echipă sau pe jucători, ci doar pe situaţie", a declarat Petrescu.

Echipa CFR Cluj a pierdut joi, în deplasare, scor 0-3, meciul cu echipa turcă Sivasspor, din cadrul etapei a cincea a grupelor Conference League.

Sivasspor este pe locul 1 în grupa G, cu 10 puncte, şi s-a calificat pentru primăvara europeană. Pe locurile 2 şi 4 urmează CFR Cluj şi Slavia Praga, cu câte 7 puncte şi Ballkani – 4 puncte.

Ultima etapă din grupe se va juca joi, 3 noiembrie, iar CFR Cluj va întâlni pe Ballkani, pe teren propriu.

Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....
Emiliano Martinez a primit două cartonaşe galbene la meciul Lille – Aston Villa. De ce nu a fost eliminat?
Portarul echipei Aston Villa, Emiliano Martinez, a primit al doilea cartonaş galben la meciul câştigat la lovituri de departajare în faţa formaţiei Lille, în sferturile de finală ale...
#dan petrescu, #Dan Petrescu CFR Cluj, #Conference League, #Sivasspor , #CFR Cluj