Dan Petrescu face lumina in cazul unui incident controversat de la Dinamo Moscova

Luni, 22 Aprilie 2013, ora 12:56
2902 citiri

Dan Petrescu, antrenorul lui Dinamo Moscova, a facut lumina in cazul unui incident controversat petrecut in sanul echipei saptamana trecuta.

Presa rusa a speculat intens pe tema unei rupturi intre tehnicianul roman si veteranul german Kevin Kuranyi dupa ce acesta a plecat nervos la vestiare in timpul meciului de Cupa cu Anzhi Makhachkala, dupa ce a fost schimbat.

Petrescu sustine ca neamtul s-a calmat dupa cateva minute si a revenit pe banca de rezerve, fiind suparat doar pe nereusitele din teren.

"Dupa ce l-am inlocuit pe Kuranyi, el a plecat imediat la vestiar, dar a revenit dupa cateva minute. S-a schimbat si s-a intors alaturi de noi. L-am intrebat: 'Kevin, care e problema?' El mi-a spus ca este suparat pe el pentru ca nu a marcat. Era al doilea meci in care rata ocazii mari si asta l-a afectat", a povestit Dan Petrescu.

Remiza nebuna pentru Dan Petrescu in Rusia

Dinamo Moscova a fost eliminata din Cupa Rusiei dupa ce a pierdut partida din faza sferturilor de finala cu Anzhi, scor 0-1.

Reactia lui Dan Petrescu dupa remiza nebuna cu bogatii Rusiei

Echipa lui Petrescu si-a luat revansa in campionat, remizand, scor 3-3, pe terenul celei mai bogate grupari din Rusia.

Cîrstoiu îi răsucește cuțitul în rană Gabrielei Firea: „Poate și eu aș fi trăit mai visceral ceea ce a simțit domnia sa”
Candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a declarat vineri, într-o întâlnire cu organizaţia PSD Sector 6, că vrea să îi mulţumească personal Gabrielei...
AUR trimite un fost Secretar General al Guvernului să candideze pentru șefia unuia dintre cele mai sărace județe din România
Sorin Chelmu, fost Secretar Generla al Guvernul României, va candida la funcția de președintel al Consiliului Județean Vaslui. Originar din județul Vaslui, Chelmu și-a prezentat...
#Dan Petrescu Kuranyi Moscova, #Dan Petrescu Kuranyi Dinamo, #Dan Petrescu rezultate Rusia , #Dinamo Moscova