Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Dan Petrescu, la prima victorie ca antrenor pentru CFR Cluj! Ardelenii câștigă derby-ul cu oltenii de la Universitatea Craiova

Luni, 20 Septembrie 2021, ora 22:53
5363 citiri
Laurentiu Reghecampf. Foto: Facebook / Universitatea Craiova

CFR Cluj a învins-o pe Universitatea Craiova cu 1-0 în derby-ul etapei din Liga 1.

Burcă a marcat singurul gol al meciului, în prima repriză, cu o lovitură de cap.

Oltenii au ratat ocazii mari prin Andrei Ivan și Cîmpanu și pleacă fără niciun punct de la Cluj.

Este prima victorie a lui Dan Petrescu ca antrenor la CFR Cluj în noul sezon, după cele două meciuri pierdute, la Botoșani și Jablonec.

Cu această victorie, echipa ardeleană se distanțează în fruntea Ligii 1. După 9 etape, ardelenii au 24 de puncte, iar Universitatea Craiova are doar 13 puncte și este pe loc de play-out!

Desfășurarea meciului:

Minutul 1 - a început partida

Minutul 20 - Burcă deschide scorul pentru CFR Cluj cu o lovitură de cap după un corner

CFR conduce cu 1-0.

Minutul 45+1 - Pauza. CFR Cluj - Universitatea Craiova 1-0

Minutul 46 - Repriza a doua

Minutul 46 - Ocazie CFR Cluj. Șutul deviat al lui Costache trece puțin peste poarta oltenilor

Minutul 48 - Ocazie mare pentru Universitatea Craiova - Cîmpanu șutează, dar mingea lovește bara porții lui Bălgrădean

Minutul 90+4 - Finalul meciului. CFR Cluj câștiga derby-ul cu Universitatea Craiova, 1-0/

Dan Petrescu face curățenie la CFR Cluj. Vedetele echipei vor fi date afară!
Dan Petrescu va reveni în Gruia, unde vrea să facă curățenie la nivelul lotului. Petrescu își face deja lotul, pentru că Ioan Varga i-a fixat obiectivele printre care și titlul în...
Doliu la Universitatea Craiova. A murit portarul ”Campioanei Unei Mari Iubiri”
Fostul portar Florin Oprea, care a fost titular între buturile echipei de fotbal Universitatea Craiova în sezonul 1973-1974, în care alb-albaştrii au cucerit primul lor titlu din palmares, a...
#CFR Cluj, #Universitatea Craiova, #CFR Cluj Universitatea Craiova, #meciuri liga 1 live , #CFR Cluj