Dan Nistor FOTO facebook

Clubul Universitatea Cluj a anunţat, miercuri, că Dan Nistor (35 ani) şi-a prelungit contractul cu gruparea clujeană.

”U” Cluj a anunțat într-un mod inedit că Dan Nistor a semnat prelungirea contractului până în 2025. După ce recent fotbalistul a spus despre el că este un ”dinozaur” și cu greu ar ar avea loc la naționala României, ”Șepcile Roșii” l-au pus pe fotbalist într-o imagine alături de un dinozaur.

”'Dinozaurul' și-a prelungit contractul. Dan Nistor va evolua la ”U” până în 2025. Dan Nistor a semnat astăzi prelungirea cu un an a contractului cu FC Universitatea Cluj, care expira în vara viitoare”, a transmis ”U” Cluj, pe Facebook.

În 19 meciuri jucate în acest sezon pentru ”U” Cluj, Dan Nistor a marcat 9 goluri și a reușit 8 pase decisive.

Noul contract este valabil până în 2025.

Meciul U Cluj - Poli Iași a aprins și mai mult lupta pentru evitarea retrogradării. Clasamentul cu trei etape înainte de final
Formaţia Universitatea Cluj a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Superligii. Golul a fost marcat de D....
Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
#Dan Nistor, #contract, #universitatea cluj, #dinozaur, #Angajament , #stiri fotbal