Viitorul lui Hagi da lovitura la Craiova in semifinalele Cupei Romaniei

Joi, 04 Aprilie 2019, ora 21:53
19173 citiri

U Craiova a pierdut meciul cu Viitorul Constanta, scor 1-2, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei.

Cele doua formatii au oferit o prima repriza anosta, dar finalul a fost incins, iar Viitorul a luat o optiune serioasa pentru calificarea in finala.

Oltenii au avut nevoie de doar 5 minute pentru a deschide scorul, prin Nicusor Bnancu, al carui sut plasat nu i-a dat nicio sansa lui Cojocaru.

Dupa 35 de minute, Gica Hagi a mutat ofensiv si l-a introdus pe Rivaldinho, iar din acel moment Viitorul a inceput sa puna stapanire pe joc.

Egalarea a venit in minutul 77, cand Houri a finalizat excelent cu un sut plasat din centrarea lui Dragus.

Marea surpriza s-a produs insa in minutul 89, cand Ianis Hagi a dat o pasa de exceptie catre Rivaldinho, iar acesta a marcat cu un sut puternic.

S-a terminat 2-1 pentru Viitorul, iar returul de pe 23 aprilie se anunta a fi electrizant.

In prima semifinala, Astra a invins CFR Cluj cu 3-1 in deplasare.

U CRAIOVA - VIITORUL 1-2

90+3 - Final de meci!

90 - 3 minute suplimentare!

89 - GOL VIITORUL!!! Rivaldinho scapa singur spre poarta dupa o pasa fabuloasa trimisa de Ianis Hagi si inscrie cu un sut puternic langa bara!!! Primeste si cartonasul galben pentru ca si-a dat jos tricoul!

87 - Kelici vede cartonasul galben.

85 - Nuno Rocha nu reuseste sa bage mingea in poarta dupa o centrare buna a lui Cicaldau!

83 - Mladen primeste si el cartonasul galben. Multe intreruperi in ultimele minute.

81 - Cicaldau vede cartonasul galben.

79 - Ianis Hagi vede cartonasul galben.

78 - Schimbare Viitorul: Mladen intra in locul lui Boboc.

77 - GOL VIITORUL! Houri apare excelent in centrul careului si egaleaza cu o reluare cu latul!

72 - Schimbare Craiova: Acka intra in locul lui Martici.

68 - Barbut suteaza periculos din afara careului, Cojocaru plonjeaza si respinge!

66 - Schimbare Craiova: Nuno Rocha intra in locul lui Fortes.

64 - Iacob vede cartonasul galben.

62 - Schimbare Craiova: Fedele intra in locul lui Bic.

55 - Briceag centreaza periculos in doua randuri, dar colegii sai nu reusesc sa bage mingea in poarta.

46 - Se reia jocul!

Schimbare Viitorul: Iacob intra in locul lui Vina.

45+1 - Pauza!

45 - Ianis Hagi trage din lovitura libera din unghi, insa mingea e respinsa de Pigliacelli.

40 - Briceag vede cartonasul galben.

35 - Schimbare Viitorul: Rivaldinho intra in locul lui Calcan.

31 - Cojocaru respinge excelent la o reluare periculoasa a lui Barbut din patru metri!

30 - Dragus scapa pe contraatac, dar suteaza lamentabil dintr-o pozitie foarte buna. Gica Hagi e un car de nervi pe margine.

29 - Se joaca mult la centrul terenului, fara faze de poarta. Craiova e multumita cu rezultatul, Viitorul nu poate mai mult.

18 - Meciul este dominat copios de olteni. Viitorul nu leaga doua pase si nu reuseste sa ajunga in jumatatea adversa.

12 - Bancu centreaza bine din partea stanga, dar Cojocaru retine fara emotii.

5 - GOL CRAIOVA!!! Fortes il deschide excelent pe Bancu, iar acesta, ramas singur in centrul careului, suteaza plasat langa bara si deschide scorul!

5 - Oltenii au inceput meciul in forta, iar Viitorul nu a trecut de centrul terenului in primele 5 minute.

1 - A inceput meciul!

U CRAIOVA: Pigliacelli - Martic, Donkor, Kelic, Briceag - Bic, Mateiu, Cicaldau - Barbut, Fortes, Bancu

Rezerve: L. Popescu - Acka, Tiago Ferreira, Fedele, Draghici, Rocha, Trasca

VIITORUL: Cojocaru - Boboc, Tiru, Ghita, De Nooijer - Houri, Baluta, Vina - Ianis Hagi, Dragus, Calcan

Rezerve: Tordai, Eric, Iacob, Achim, Rivaldinho, Matan, Mladen

Mansa retur va avea loc pe 23 aprilie.

Meciul este televizat de Digi Sport, Telekom Sport si Look Sport.

Candidatul periculos pentru Ciolacu în cazul retragerii lui Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei: ”Va fi un șoc pentru PSD”
Situația candidatului Cătălin Cîrstoiu se complică pe zi ce trece, iar PSD și PNL par că s-au spălat pe mâini în ceea ce îl privește. Recent, Marcel Ciolacu a declarat că medicul...
Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
#U Craiova Viitorul, #U Craiova Viitorul LIVe, #U Craiova Viitorul direct, #televizare U Craiova Viitorul , #meciuri