De la Maradona la... Vintila: "Mana lui Dumnezeu" a ajuns in Cupa Romaniei

Marti, 24 Octombrie 2017, ora 20:49
4689 citiri

Golul marcat de Diego Maradona in meciul cu Anglia, de la Mondialul din '86, a fost supranumit "mana lui Dumnezeu", argentinianul punctand dintr-un hent grosolan. Tot cu mana a inscris, marti seara, si Adrian Vintila, jucatorul celor de la Petrolul.

Ploiestenii au fost condusi in meciul de Cupa cu CS Mioveni pana in prelungirile partidei. Cand mai toata lumea se astepta la eliminare, a venit si golul.

A fost o lansare in adancime care a pacalit jocul la offside al oaspetilor, centrare in 6 metri si lovitura de cap. Vintila a fost la finalizare, numai ca balonul trimis de el cu capul a lovit bara transversala, a revenit in teren, l-a lovit in mana si a intrat in plasa.

In ciuda protestelor vehemente ale celor de la Mioveni, arbitrul a validat reusita, astfel ca partida a intrat in prelungiri.

Cum nici in cele 30 de minute suplimentare nu s-a marcat, s-a trecut la loviturile de departajare, acolo unde Mioveniul s-a impus cu 4-3 si a obtinut calificarea in optimile de finala.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Vintila gol mana, #Maradona gol mana, #gol mana Cupa Romaniei , #stiri Cupa Romaniei