Cupa Romaniei: CFR Cluj, victorie scandaloasa cu Mioveni

Marti, 02 Decembrie 2014, ora 22:25
8153 citiri

CFR Cluj s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a invins cu scandal divizionara secunda CS Mioveni, scor 4-3.

Argesenii au condus cu scorul de 3-0, insa ardelenii au marcat de patru ori in ulima jumatate de ora.

Performera acestei editii a Cupei, CS Mioveni, parea gata de un nou rezultat istoric, dupa eliminarile celor de Astra si Dinamo, Stoica deschizand scorul in minutul 36.

In debutul partii secunde, Mioveniul a condus chiar cu 3-0, dupa reusitele lui Nila si Galan, insa "feroviarii" au avut o revenire fantastica.

Tade a redus din diferenta in minutul 62, transformand un penalti acordat destul de usor, iar Chanturia a inscris dupa cinci minute pentru 3-2.

A urmat cea mai controversata faza, cand ardelenii au renuntat la orice urma de fair-play. Gazdele de la Mioveni au trimis mingea in afara terenului dupa accidentarea unui jucator, insa, la reluare, ardelenii s-au prefacut doar ca le returneaza balonul.

Profitand de non combatul argesenilor, Tade a inscris pentru 3-3, iar in prelungiri Ivanovski a inscris golul unei victorii ce va isca multe discutii.

Fortele de ordine au intervenit pe gazon dupa fluierul de final pentru a calma spiritele prea incinse.

Echipele de start

Mioveni: O. Popescu - C. Negoita, Calvin, Stoica, Stan - Rauta, Biceanu, Galan - A. Popa, Ayza, Nila

CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, I. Rada, Camora - Petrucci, Muniru, Jazvici, Jakolis - Tade, Dore

Marcel Ciolacu, după ce a scos Buzăul din Moldova: ”Sunt român, mama era din Tecuci...”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a revenit cu precizări după ce a declarat că ”Buzăul nu e în Moldova”. Afirmația a fost făcută în legătură cu autostrada care va lega Moldova de...
Strada surpată la Slănic s-a construit peste o mină. Ciolacu: ”Ce vreţi să fac? Să ştiu unde s-au făcut drumurile peste mine?”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a afirmat, întrebat despre situaţia de la Slănic, Prahova, unde o stradă s-a surpat, formându-se un crater de doi metri, că a fost făcut un drum peste o mină....
#Cupa Romaniei meciuri rezultate, #Mioveni CFR Cluj Cupa, #Cupa Romaniei sferturi , #finala