Cupa Romaniei: Rezultatele inregistrate de Steaua si Dinamo

Marti, 28 Octombrie 2014, ora 22:25
13414 citiri

Site-ul Ziare.com va prezinta rezultatele inregistrate marti, cand au avut loc primele meciuri din optimile de finala ale Cupei Romaniei.

Steaua s-a calificat cu greu in sferturile de finala dupa ce a invins CSMS Iasi, scor 1-0, printr-un gol marcat in minutul 89 de Nicusor Stanciu.

Costel Galca a introdus formatia de rezerve, iar jocul Stelei a suferit astfel considerabil.

Intr-o partida lipsita de faze spectaculoase, golul lui Stanciu a venit intamplator, dupa o balbaiala in careul iesenilor.

Intr-o alta partida disputata marti, Dinamo a fost eliminata de divizonara secunda CS Mioveni, care s-a impus cu 1-0.

Singurul gol a fost marcat de Ayza, in minutul 24, dupa o greseala a defensivei dinamoviste.

Miercuri si joi vor avea loc celelalte meciuri din optimile de finala.

Ziare.com v-a tinut la curent cu evolutia scorurilor:

CSMS Iasi - Steaua 0-1 (Stanciu '89)

Echipa de start a Stelei: Cojocaru - Rapa, Luchin, Filip (cpt), Tosca - Bourceanu, Breeveld - Matei, Neagu, Stanciu - Vilceanu.

CS Mioveni - Dinamo 1-0 (Ayza '24)

Dinamo a fost eliminata inca din optimile de finala de divizionara secunda CS Mioveni. Desi Flavius Stoican a aliniat mai multi titulari, Dinamo a pierdut dupa un meci in care a avut numeroase ratari. Pe final, Mioveniul se putea desprinde pe contraatac.

Echipele care vor castiga se vor califica in sferturile de finala.

Celelalte meciuri se vor disputa miercuri si joi.

Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
Ciolacu nu-l lasă pe Robert Negoiță să intre în cursa pentru Capitală: "E candidat la Sectorul 3 și lucrurile așa vor rămâne"
Premierul Marcel Ciolacu a declarat vineri, 19 aprilie, că a discutat cu liderul PNL, Nicolae Ciucă, şi au ajuns la concluzia că Robert Negoiţă este un candidat foarte bun al alianţei PSD -...
#Cupa Romaniei LIVE, #Mioveni Dinamo, #Iasi Steaua, #Iasi Steaua Live , #rezultate