Cupa Romaniei: FCSB, eliminata in optimi de Dunarea Calarasi. Iata toate echipele calificate in sferturi

Joi, 01 Noiembrie 2018, ora 23:42
19969 citiri

FCSB a parasit Cupa Romaniei inca din faza optimilor de finala, fiind invinsa de Dunarea Calarasi.

Echipa lui Nicolae Dica a pierdut cu 2-1 un meci in care a folosit jucatorii de rezerva.

Cu o multime de improvizatii in lot, FCSB a avut o prestatie slaba si Dunarea a rezolvat aceasta partida fara mari batai de cap.

Dunarea a deschis scorul in minutul 47, cand portarul Andrei Vlad a iesit gresit pe o centrare, iar Seroni a punctat cu o lovitura de cap.

FCSB nu a fost in stare sa dea o replica solida, iar in minutul 80 s-a facut 2-0, dupa o noua faza fixa, finalizata de Dobrosavlevici tot cu o lovitura de cap.

Vicecampioana a reintrat in meci dupa reusita tanarului Cristian Dumitru din minutul 82, dar nu a avut forta necesara pentru a egala si a fost eliminata din Cupa Romaniei.

Pe langa Dunarea Calarasi, in sferturile de finala au mai ajuns Hermannstadt, U Craiova, Viitorul Constanta, Astra Giurgiu, Sepsi OSK, CFR Cluj si Csikszereda.

Dunarea Calarasi - FCSB 2-1

90+5 - Final de meci! FCSB este eliminata!

90+4 - Rusescu vede al doilea cartonas galben si este eliminat.

90 - 5 minute suplimentare.

87 - Schimbare FCSB: Bodea intra in locul lui Daniel Benzar.

82 - GOL FCSB!!! Cristian Dumitru inscrie cu o lovitura de cap dupa o minge respinsa de portarul Cezar Lungu!

80 - GOL DUNAREA!!! Dobrosavlevici inscrie din fata portii dupa o lovitura de la coltul terenului!

75 - Schimbare FCSB: Moldovan intra in locul lui Zlatinski.

72 - Prima sansa mare a celor de la FCSB! Rusescu reia periculos cu capul, dar Lungu respinge!

71 - Ce ocazie! Vlad scoate excelent in fata lui Mediop, mingea ajunge la acelasi Mediop, dar sutul acestuia e respins de pe linie de Jakolis.

66 - Schimbare Dunarea: Pana intra in locul lui Keyta.

58 - Seroni e din nou aproape de gol, dar trimite cu capul putin pe langa.

55 - Schimbare Dunarea: Ispas intra in locul lui Mendy.

54 - Mediop se resimte dupa o intrare a lui Morais, insa se ridica si continua jocul.

47 - GOL DUNAREA!!! Portarul Andrei Vlad iese gresit pe o centrare, iar Seroni inscrie cu o lovitura de cap!

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

38 - Daniel Benzar primeste bine in careu, dar sutul sau este blocat de Lungu!

35 - Bourceanu vede cartonasul galben.

34 - Rusescu si Nedelcu vad cartonasul galben.

30 - Contraatac periculos al gazdelor, dar Filip respinge excelent din fata portii.

25 - Dunarea a facut un pas in spate, FCSB a pus stapanire pe joc.

18 - Ianis Stoica suteaza din afara careului in bratele portarului.

16 - Nedelcu suteaza periculos din marginea careului, insa mingea e deviata in corner.

13 - FCSB nu reuseste mare lucru in startul meciului, gazdele au controlul jocului.

8 - Jakolis vede cartonasul galben.

7 - Keita trimite cu capul periculos, insa mingea trece pe langa poarta lui Vlad.

4 - Dunarea pleaca pe contraatac, insa Mediop trage putin pe langa din marginea careului!

2 - Arbitrul nu acorda un penalti pentru Dunarea dupa o interventie a lui Mihai Roman.

1 - A inceput meciul!

Dunarea Calarasi: Lungu - Simion, Dobrosavlevici, Seroni, Mendy - Bourceanu, Gligorov - Keyta, Clemence, Kanda - Ndiaye Mediop.

Rezerve: Straton - Pana, V. Munteanu, S. Cucu, Ispas, V. Alexandru, Carnat

FCSB: Vlad - Jakolis, Filip, Morais, Roman - Nedelcu, Zlatinski - Ianis Stoica, Morutan, D. Benzar - Rusescu

Rezerve: Balgradean, Dumitru, Moldovan, Bodea, Ardelean, Arnold, Toma

Nicolae Dica menajeaza mai multi jucatori importanti in vederea meciului cu Astra de duminica.

Acesta este primul meci disputat in nocturna din istoria orasului Calarasi.

Meciul este televizat de Digi Sport si Telekom Sport.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Dunarea Calarasi FCSB, #Dunarea Calarasi FCSB LIVE, #Dunarea Calarasi FCSB direct , #meciuri