Cupa Romaniei: CFR Cluj se califica dramatic in semifinale

Miercuri, 16 Decembrie 2015, ora 22:25
7568 citiri

CFR Cluj a reusit sa se califice in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a castigat partida de pe terenul lui CSMS Iasi, scor 2-1.

Ardelenii merg in penultimul act dupa un gol pe final reusit de Beleck, cu o reluare din fata portii, in minutul 83.

CFR deschisese scorul in minutul 55 prin Paun, insa Vasile Gheorghe egalase in minutul 77.

Ardelenii sunt a treia echipa calificata, dupa ASA Targu Mures si Dinamo.

Joi de la ora 20:30 va avea loc ultimul meci din sferturile de finala, Viitorul - Steaua, in direct pe Ziare.com.

C.S.

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
#CSMS Iasi CFR Cluj Cupa Romaniei, #sferturi Cupa Romaniei, #Iasi CFR Cupa Romaniei, #meciuri Cupa Romaniei , #meciuri