CFR Cluj s-a calificat in finala Cupei Romaniei

Joi, 21 Aprilie 2016, ora 22:21
8696 citiri

CFR Cluj este a doua finalista a Cupei Romaniei, dupa victoria de pe teren propriu, scor 2-0, in fata lui ASA Targu Mures.

Formatia din Gruia a dominat in intregime returul cu ASA, dupa ce in primul meci de la Targu Mures scorul a fost egal, 0-0.

Echipa lui Toni Conceicao a avut nevoie de doar 19 minute pentru a deschide scorul, Bud profitand de o gafa a lui Muth.

Tot de o gafa a defensivei adverse a profitat Bud si la reusita de 2-0 din minutul 70, cu un sut superb din afara careului.

CFR Cluj s-a calificat astfel in finala Cupei Romaniei si va intalni Dinamo in ultimul act al competitiei, pe National Arena, la inceputul lunii mai.

CFR Cluj - ASA 2-0

90 - Final de meci! CFR se califica in finala!

70 - GOL CFR! Bud primeste o pasa de la un adversar si trage de la 20 de metri perfect!

61 - Bud scapa intr-o pozitie buna, dar trage mult pe langa poarta.

51 - Parvulescu vede cartonasul galben.

48 - Contraatac 3 contra 2 pentru ASA, dar Jazvici alege sa traga incredibil din afara careului pe langa poarta.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

37 - Gabi Muresan il calca urat pe Bud, iar acesta primeste ingrijiri medicale.

19 - GOL CFR Cluj! Bud profita de o neatentie in defensiva advers si puncteaza din trei metri!

7 - Larie vede cartonasul galben.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 20:30

CFR Cluj: T. Marc - T. Lopes, Larie, A. Muresan, Camora - Nascimiento, Petrucci, J.Ruiz - Nouvier, Bud, Jakolis

ASA: Stancioiu - G. Matei, I.Gonzalez, Muth, Parvulescu - Gorobsov, G. Muresan - Jazvic, Voiculet, Brandan - Tucudean

In prima mansa, scorul a fost egal, scor 0-0.

Partida este televizata de Digi Sport, Dolce Sport si Sport.ro.

Prima finalista a Cupei este Dinamo, care a trecut de Steaua.

„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...