Astra produce surpriza si invinge CFR Cluj in semifinalele Cupei Romaniei

Miercuri, 03 Aprilie 2019, ora 21:53
15372 citiri

Astra a produs surpriza si a castigat pe terenul lui CFR Cluj, scor 3-1, in prima mansa a semifinalelor Cupei Romaniei.

Dan Petrescu a trimis o formatie alcatuita din multe rezerve, iar acest lucru s-a resimtit imediat.

Astra a reusit sa deschida scorul inca din minutul 4, cand Valentin Gheorghe a patruns cu lejeritate in careul advers si l-a invins pe Fernandez.

CFR Cluj a egalat in minutul 15, prin lovitura de cap trimisa de Cristi Bud, dar la pauza tot cei de la Astra au intrat in avantaj.

Cu zece minute inainte de pauza, Begue a primit excelent in careu si a marcat cu un sut bine plasat.

In startul partii secunde, scorul a devenit 3-1 pentru Astra, dupa ce Butean a punctat intr-o faza in care sutul trimis de Alibec din lovitura libera s-a dus in bara.

Mansa retur va avea loc pe 23 aprilie, dar cei de la Astra pornesc cu prima sansa la calificarea in finala.

In cealalta semifinala se vor intalni U Craiova si Viitorul. Prima mansa va avea loc joi, 4 aprilie, de la ora 20:00.

CFR CLUJ - ASTRA 1-3

90+3 - Final de meci!

90 - De la margine se arata 3 minute suplimentare.

79 - Schimbare CFR Cluj: Paun intra in locul lui Moutinho.

71 - Moutinho suteaza din marginea careului, dar mingea loveste bara laterala.

65 - Actiune de atac periculoasa pentru CFR Cluj, dar Bud nu reuseste sa bage mingea in poarta din cativa metri.

61 - Schimbari CFR Cluj: Deac si Omrani intra in locul lui Ionita si Males.

60 - Schimbare Astra: Balaure intra in locul lui Begue, accidentat.

57 - Schimbare Astra: Llullaku intra in locul lui Zoua.

51 - GOL ASTRA!!! Denis Alibec suteaza din lovitura libera de la 30 de metri, mingea loveste bara laterala si revine la Butean, care marcheaza cu usurinta!

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

35 - GOL ASTRA!!! Begue face 2-1 cu un sut plasat langa bara, din 14 metri, dupa o actiune de contraatac!

34 - Dupa un inceput alert, ritmul jocului a mai scazut in ultimele minute.

23 - Ocazie mare pentru CFR, dar sutul lui Moutinho din marginea careului se duce putin pe langa poarta.

18 - Males suteaza de la 25 de metri, dar mingea ajunge in bratele lui Santos.

15 - GOL CFR CLUJ! Cristi Bud egaleaza cu o reluare din fata portii!

10 - Astra are o lovitura libera periculoasa din 17 metri, insa Zoua trage modest, in zid.

4 - GOL ASTRA!!! Giurgiuvenii deschid scorul la prima actiune de poarta prin Valentin Gheorghe! Acesta il depaseste usor pe Lang in careu si suteaza din unghi, langa bara!

1 - A inceput meciul!

CFR Cluj: J. Fernandez - Peteleu, Lang, Muresan, Camora - Hoban, Males - Ionita II, Moutinho, Costache - Bud

Rezerve: Rus, Manea, Deac, Omrani, Paun

Astra: M. Santos - Butean, Cestor, Crisan, Radunovici - Begue, Mrzljak, Romario, V. Gheorghe - Alibec, Zoua

Rezerve: Lazar, Bejan, Llullaku, Rosu, Erico, Moise, Balaure

Mansa retur va avea loc pe 23-25 aprilie, ziua exacta nefiind stabilita momentan.

Meciurile sunt televizate de Digi Sport 1, Telekom Sport 1 si Look Sport.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#CFR CLuj Astra, #CFR Cluj Astra LIVE, #CFR Cluj Astra direct, #televizare CFR Cluj Astra , #meciuri