Cupa Mondiala 2018: Reactia lui Messi dupa ce Argentina s-a calificat cu mari emotii in optimi

Miercuri, 27 Iunie 2018, ora 07:58
8397 citiri

Lionel Messi este in culmea fericirii dupa ce Argentina a reusit sa obtina o calificare chinuita in optimile de finala ale Cupei Mondiale.

Fotbalistul Barcelonei spune ca victoria obtinuta in minutul 86 in fata Nigeriei este una meritata si ca trebuie savurata.

"Eram increzatori ca vom reusi sa ne impunem. Este minunat ca am reusit sa castigam in aceasta maniera. E o bucurie pe care o meritam. Stiam ca Dumnezeu este cu noi si ca nu ne va lasa sa fim eliminati.

Le multumesc tuturor oamenilor care sunt aici, le multumesc pentru sacrificiu. De asemenea, le multumesc celor ce sunt in Argentina si care ne-au sustinut mereu. Tricoul nationalei este mai important decat oricare altul", a spus Messi la finalul jocului de la Sankt Petersburg.

Argentina s-a calificat dramatic in optimile de finala de la Cupa Mondiala 2018, dupa o victorie pe final de meci cu Nigeria, scor 2-1.

Golul victoriei a fost inscris de Rojo in minutul 86, asta dupa ce Messi a deschis scorul in minutul 14, iar Moses a egalat dupa pauza.

Argentina a fost ajutata si de Croatia, care s-a impus in fata Islandei in celalalt meci din Grupa D.

Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...
Ludovic Orban, dezlănțuit: „Nu mi-e frică de voi, securiștilor!". Fostul premier a anunțat prima reformă a alianței FD+USR+PMP
Ludovic Orban face mare scandal din opoziție. Fostul premier, fost lider al PNL, se află într-un război continuu după ce Klaus Iohannis l-a trecut pe „linie moartă". Ludovic Orban este...
#Messi gol Nigeria, #Messi gol Cupa Mondiala, #Messi Mondial Argentina , #stiri Cupa Mondiala 2018