Cupa Mondiala 2018: Peru invinge Australia

Marti, 26 Iunie 2018, ora 18:52
5803 citiri

Peru a invins Australia cu 2-0 in ultimul meci din Grupa C a Cupei Mondiale din Rusia. Ambele echipe sunt eliminate inca din faza grupelor.

Australia avea doar varianta victoriei in acest meci, dar dupa un inceput in atac Peru a devenit tot mai periculoasa.

Scorul a fost deschis in minutul 18 de Carrillo, cu un sut frumos din vole, dupa o centrare din partea stanga.

Australia s-a aruncat in atac, a ratat mai multe sanse importante, dar cei care au marcat au fost tot peruvienii.

In minutul 50, Guerrero s-a intors excelent in careu si a facut 2-0, in timp ce Australia a parut ca o echipa cazuta.

In urma rezultatelor inregistrate marti, clasamentul final al Grupei C arata astfel: 1. Franta 7 puncte, 2. Danemarca 5 puncte, 3. Peru 3 puncte, 4. Australia 1 punct.

AUSTRALIA - PERU 0-2

90+4 - Final de meci!

90 - 4 minute suplimentare.

81 - Peruvienii pleaca pe un contraatac periculos, insa de la margine se ridica fanionul pentru o pozitie de ofsaid.

77 - Nu se mai joaca mare lucru in ultimele minute. Australia are mingea, dar Peru se apara bine.

67 - Arzani trage puternic din afara careului, mingea se duce peste poarta.

60 - Australienii rateaza o sansa buna dupa un sut trimis de Behici, putin pe langa poarta.

59 - Schimbare Australia: Arzani intra in locul lui Kruse.

53 - Schimbare Australia: Tim Cahill intra in locul lui Jurici.

50 - GOL PERU!!! Guerrero inscrie cu un sut din intoarcere din sapte metri!

46 - S-a reluat meciul!

45 - Pauza!

35 - Ocazie pentru australieni! Mingea e trimisa in fata portii, dar peruvienii resping in ultima clipa intr-o situatie iminenta de gol!

32 - Australienii scapa intr-o situatie buna, dar sunt opriti pentru o pozitie de ofsaid.

27 - Sansa buna pentru australieni! Rogici ia o actiune pe cont propriu, trage pe jos, dar portarul respinge.

25 - Australienii nu-si revin dupa primirea golului, desi au doar sansa victoriei in acest meci.

18 - GOL PERU!!! Carillo deschide scorul cu un sut superb din vole, din 15 metri, in diagonala!!!

10 - Jedinak vede cartonasul galben pentru o intrare dura la centrul terenului.

5 - Australia incepe in atac, iar Jedinak trage peste poarta din marginea careului.

1 - A inceput meciul!

Australia: Ryan; Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich; Jedinak, Mooy; Leckie, Rogic, Kruse; Juric.

Peru: Gallese; Advincula, Ramos, Santamaria, Trauco; Tapia, Yotun; Carrillo, Flores, Cueva; Guerrero.

Peru este deja eliminata, in timp ce Australia are nevoie de victorie si sa astepte ca Franta sa invinga Danemarca.

Partida dintre Franta si Danemarca este de asemenea transmisa in direct de Ziare.com.

Confruntarea dintre Australia si Peru e in direct pe TVR 2.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...