Naționala lui Salah, în stare de șoc la Cupa Africii. Dramatism la penalty-uri

Luni, 29 Ianuarie 2024, ora 14:21
2166 citiri
Egipt, eliminată la penalty-uri

Optimile de finală de la Cupa Africii au consemnat duminică seară o mare surpriză, prin eliminarea naționalei Egiptului, una dintre marile favorite.

Fără starul lui Liverpool, Mohamed Salah (accidentat), Egipt a pierdut la penalty-uri confruntarea cu RD Congo.

La finalul timpului regulamentar scorul a fost egal, 1-1, congolezii impunându-se la loviturile de departajare cu 8-7.

Egiptenii au câștigat de șapte ori competiția care în acest an are loc în Coasta de Fildeș.

În sferturi, RD Congo va întâlni Guineea.

Eliminată fără drept de apel la Madrid, Sorana Cîrstea a vorbit despre Simona Halep: ”Capitol închis”
Jucătoarea română de tenis Sorana Cîrstea a fost învinsă fără drept de apel de poloneza Iga Swiatek, liderul mondial, cu 6-1, 6-1, sâmbătă, în runda a treia a turneului WTA 1.000 de la...
Rezultat uimitor la ATP Madrid. Ce-a pățit grecul Tsitsipas, după două finale la rând
Jucătorul grec de tenis Stefanos Tsitsipas, nr.7 mondial, câştigător al titlului la Monte Carlo şi finalist la Barcelona, a fost eliminat din debutul său la turneul ATP Masters 1.000 de la...