Proaspăta campioană europeană care a semnat cu CSM București: ”Mi-a plăcut la nebunie aici”

2762 citiri
Artntzen (stânga) e campioană europeană cu Norvegia

Jucătoarea norvegiană Emilie Hegh Arntzen, proaspătă campioană a Europei cu naţionala ţării sale, şi-a prelungit contractul cu echipa feminină de handbal CSM Bucureşti pentru sezonul viitor, a anunţat, vineri, clubul, pe site-ul său oficial.

"Sunt foarte fericită să îmi prelungesc contractul cu CSM Bucureşti! Mi-a plăcut la nebunie să joc aici şi aştept cu nerăbdare restul sezonului, precum şi ceea ce ne este rezervat pentru viitor!", a declarat interul stânga norvegian.

Arntzen, care a mai evoluat la Gjerpen IF (2010-2014), Byasen HE (2014-2017) şi Vipers Kristiansand (2017-2021), are în palmares patru titluri europene 2014, 2016, 2020, 2022), o medalie de bronz la Jocurile Olimpice (2016), o medalie de aur (2021) şi una de argint (2017) la Campionatul Mondial, un trofeu Champions League în 2021 şi o clasare pe locul al treilea în 2019, precum şi patru titluri de campioană a Norvegiei, în 2018, 2019, 2020 şi 2021.

Anunţul prelungirii contractului vine după cele ale antrenorilor Adrian Vasile şi Iulia Curea şi după înţelegerea semnată cu centrul Andreea Rotaru.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Cum s-a descurcat Slovacia, adversara României la Euro 2024, contra Norvegiei lui Haaland. Starul lui City, eroul negativ VIDEO
Reprezentativa Slovaciei, adversara României la Euro 2024, a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu selecţionata Norvegiei, într-un meci amical. Golul norvegienilor a fost marcat de Sørloth,...