Și CSM București pierde în sferturile Ligii Campionilor, dar calificarea în Final Four se joacă peste o săptămână

Duminica, 30 Aprilie 2023, ora 18:35
2778 citiri
Crina Pintea

Vicecampioana CSM Bucureşti a fost învinsă duminică, în deplasare, de formaţia daneză Team Esbjerg, scor 32-28 (17-13), în manşa tur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Returul, pentru un loc la turneul Final Four, va avea loc în 7 mai, la Bucureşti.

Principalele marcatoare ale partidei au fost Arntzen 10, Neagu 7, pentru CSM Bucureşti, respectiv Mork 8 goluri, Ingstad 6, pentru Team Esbjerg.

Manşa retur se va disputa la Bucureşti, în 7 mai, pentru un loc la Turneul Final Four al Ligii Campionilor.

Tot duminică a evoluat şi campioana Rapid Bucureşti în turul sferturilor de finală ale competiţiei, fiind învinsă pe teren propriu de deţinătoarea trofeului, Vipers, scor 31-25. Returul va avea loc în 6 mai, în Norvegia.

Turneul Final Four va avea loc la Budapesta, în 3-4 iunie.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
#CSM Bucuresti, #esbjerg, #Liga Campionilor, #sferturi, #final four , #stiri handbal