CSM Bucuresti, cu un pas in optimile Cupei Challenge

Sambata, 23 Noiembrie 2019, ora 15:53
5470 citiri

CSM Bucuresti a facut un pas spre optimile de finala ale Cupei Challenge la handbal masculin, dupa ce a invins cu 34-28 (14-11) formatia belarusa HC Maseka, vineri, in deplasare, la Moghilev, in prima mansa a turului al treilea.

HC Maseka a controlat primul sfert de ora al meciului si a condus cu 5-3 si 6-4, dar apoi CSM Bucuresti, detinatoarea trofeului, a dominat jocul, intrand la pauza cu un avans de trei goluri, 14-11. In partea secunda, avansul ''tigrilor'' a crescut pana la sapte goluri, 32-25, castigand cu 34-28.

Ionut Ramba a fost cel mai bun marcator de la CSM, cu 10 goluri. Au mai inscris Chike Osita Onyejekwe 7 goluri, Adrian Rotaru 6, Goce Georgievski 3, Allahkaram Esteki 2, Henrique Selicani Teixeira 2, Mihai Nica 1, Liviu Caba 1, Ciprian Aungurenci 1, Robert Militaru 1.

Pentru HC Maseka au marcat Serghei Mihalciuk 8 goluri, Pavel Duda 4, Ruslan Habibov 4, Denis Iankovski 4, Maksim Soncik 3, Anton Tihonkov 2, Maksim Drozdov 2, Aleksandr Buikevici 1.

Mansa secunda va avea loc sambata 23 noiembrie, tot la Moghilev.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#CSM Bucuresti cu un pas in, #CSM Bucuresti victorie handbal masculin , #stiri CSM Bucuresti