CSM București, recital cu Rapid: "tigroaicele" au fost conduse cu șase goluri, dar au făcut spectacol în partea a doua

Luni, 20 Februarie 2023, ora 18:52
2227 citiri
CSM Bucuresti a învins Rapidul

Revenire fantastică a handbalistelor de la CSM București în meciul cu Rapid București din optimile de finală ale Cupei României.

CSM București a câștigat derby-ul cu Rapid din optimile de finală ale Cupei României, scor 31-24.

Giuleștencele au condus cu 13-7 în prima repriză și păreau că vor înregistra prima victorie în fața CSM-ului. Dar tigroaicele au dat semnalul revenirii și până la finalul primei reprize au redus diferența la un singur gol, 14-13 pentru Rapid.

Cu un portar Davidsen în mare formă, CSM București a făcut spectacol în partea a doua, pe care a câștigat-o cu 18-10, iar scorul final a fost 31-24.

Ce-a făcut CSM București în primul meci fără Cristina Neagu, aflată în doliu
Campioana CSM Bucureşti a învins miercuri, în deplasare, formaţia Gloria Bistriţa, în derby-ul etapei a XXI-a a Ligii Naţionale. Victoria a fost dedicată căpitanului Cristina Neagu, care...
Cristina Neagu e în doliu: ”Se mândrea mereu cu fiica sa!” Anunțul clubului CSM
Campioana CSM Bucureşti a transmis, marţi, un mesaj public de condoleanţe Cristinei Neagu, al cărei tată a decedat. ”Întregul club CSM Bucureşti este alături de Cristina Neagu în...