Dezastru pentru CSM București în ultimul meci din grupele Ligii Campionilor. Ce urmează pentru ”tigroaice”

Duminica, 12 Februarie 2023, ora 16:36
6974 citiri
Cristina Neagu

Echipa de handbal feminin CSM București a fost învinsă duminică, la Ljubljana, de Krim, scor 26-28, în ultimul meci din grupele principale ale Ligii Campionilor.

Deja calificată în sferturi, CSM avea nevoie de victorie împotriva codașei Krim pentru a ocupa primul loc în grupă, echivalent cu o adversară mai abordabilă în sferturi, acolo unde ar fi putut da chiar peste Rapid (dacă giuleștencele și-ar fi câștigat play-off-ul care urmează).

CSM București a pierdut însă surprinzător confruntarea cu Krim, scor 28-26 pentru echipa din Slovenia, astfel că ”tigroaicele” au terminat grupa pe locul 2, după Vipers Kristiansand din Norvegia.

Mai departe, în sferturi, CSM București și-a îngreunat situația, urmând să evolueze cel mai probabil cu danezele de la Esbjerg (locul trei în grupa Rapidului), care mai are de trecut de un play-off, cu Brest.

În schimb, Rapid și-a aflat adversara din play-off, care este chiar Krim Ljubljana, învingătoarea urmând să aibă în sferturi o confruntare de foc cu Vipers Kristiansand.

O arbitră din România la semifinala Ligii Campionilor, cu Ovidiu Hațegan în camera VAR
O brigadă din România va conduce returul uneia dintre semifinalele UEFA Women’s Champions League, informează FRF. Iuliana Demetrescu se va afla la centru la partida Chelsea – Barcelona,...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...