Cristina Neagu s-a hotărât în privința retragerii de la națională: ”E ultimul pentru mine”

Joi, 17 Noiembrie 2022, ora 13:36
2085 citiri
Cristina Neagu

Handbalista Cristian Neagu (34 de ani), devenită la Euro 2022 cea mai prolifică marcatoare din istorie la campionatele continentale (atât la feminin cât și la masculin), se apropie de finalul carierei, cel puțin la echipa națională.

Astfel, după ce România a părăsit Campionatul European în faza grupelor principale, Cristina Neagu și selecționerul Florentin Pera au stabilit care sunt termenii viitoarei colaborări.

”Am avut o discuție cu Cristina Neagu, înțelegerea este ca ea să continue până în 2024”, a declarat Florentin Pera la Digi Sport Special.

Vineri, într-o postare pe Facebook, Cristina Neagu a confirmat informația.

”Ultimul Campionat European pentru mine. Nu s-a încheiat așa cum mi-aș fi dorit, dar am dat totul pe teren, așa cum fac de fiecare dată. Mulțumesc tuturor celor care sunteți mereu alături de mine, în zilele bune, dar mai ales în cele mai puțin bune!”, a precizat Neagu.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Amenințat cu absența de la Euro, Ianis Hagi a reacționat și a luat prima decizie: ”Cum a spus și tata...”
Ianis Hagi a jucat în ambele meciuri amicale ale echipei naționale, dar nu a fost titular nici cu Irlanda de Nord, nici contra Columbiei, prezența sa la Euro 2024 fiind pusă sub semnul...