Cristina Neagu le distruge pe arbitrele meciului cu Muntenegru: "N-ar trebui să mai conducă vreun meci!"

Marti, 15 Noiembrie 2022, ora 21:43
3816 citiri
Cristina Neagu

Cristina Negru a explodat după meciul pierdut de România la un gol diferență în fața Muntenegrului

România a întâlnit Muntenegru la Campionatul European de handbal, o partidă dramatică, decisă de micile detalii și de arbitrajul austriecelor.

Muntenegru a învins România cu 35-34 și a obținut calificarea în semifinalele Campionatului European.

Tricolorele au făcut un meci extraordinar și au fost de multe ori peste adversarele lor, însă au suferit și din cauza arbitrajului potrivnic.

În repriza a doua, Cristina Neagu n-a mai rezistat și le-a bătut obrazul arbitrelor austriece Vranes și Wenninger.

La final, Neagu n-a avut milă de austriece. Conform We Love Sport, Cristina Neagu a declarat după meci:

"Astăzi am fost echipa care merita să câștigăm. S-a văzut efectiv din primul minut și până în minutul 60 cum a fost arbitrat acest meci. Și nu am nicio treabă cu Muntenegru, iubesc Muntenegru.

Dacă nici acum nu-ți dai seama că am fost echipa care meritam să câștigăm, înseamnă că, nu știu, nu ești român sau nu îți pasă de sport. S-a văzut clar ce a fost azi în teren.

Eu chiar aș vrea să văd ultima fază. Sunt 99,99 % convinsă că Itana Grbic a făcut dublu dribling înainte să scoată 7 metri, dar bineînțeles că arbitrii nu vor să se uite la video, la niciun meci de-al nostru. Noi am luptat efectiv din primul minut până în ultimul minut.

Aceste fete care ne-au arbitrat, din punctul meu de vedere, n-ar trebui să mai arbitreze pe nimeni.”

CSM București e în sferturile Ligii Campionilor! Ce adversară de top o așteaptă
Campioana CSM Bucureşti s-a calificat duminică, pe teren propriu, în sferturile Ligii Campionilor, după ce a învins formaţia Krim Ljubljana, scor 30-24 (14-13), şi în manşa retur din faza...
Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...