Cristina Neagu, arsă la buzunare pentru declarațiile despre blaturi și arbitraje părtinitoare

Miercuri, 08 Iunie 2022, ora 11:15
3898 citiri
Cristina Neagu FOTO Facebook

Cristina Neagu a avut o reacție dură după succesul echipei sale, CSM București, la Zalău, iar Comisia de Disciplină a Federației Române de Handbal a luat măsuri.

Cristina Neagu a răbufnit la finalul partidei câștigate de CSM București la Zalău, din pentultima etapă a Ligii Florilor.

”Cu noi vă daţi viaţa, cu alţii vă daţi.. la o parte. Şi n-ar fi asta o problemă, dacă totul ar fi fair-play. La Zalău, câştigătoarea se stabileşte dinainte. Norocul nostru că am reuşit să rezistăm, a câta oară, 7 contra 9.

Oribil, jenant, iar handbalul nu merge într-o direcţie bună. Proud of us girls (Sunt mândră de noi, fetele!)”, a scris Cristina Neagu pe Facebook.

Comisia de Disciplină a Federației Române de Handbal, întrunită aseară, ar fi decis să îi acorde o amendă de 1000 de lei handbalistei, scrie prosport.ro. Astăzi se așteaptă și motivarea oficială a deciziei pe site-ul federației.

CSM București a încheiat campionatul pe locul doi, în urma Rapidului.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Meci mare făcut de campioana Dinamo în European League, dar calificarea e încă departe
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, formaţia Bjerringbro-Silkeborg, scor 37-34 (18-16), în manşa tur din optimile European League. Returul se va disputa în 2...