Real Madrid s-a distrat cu Getafe. Hat-trick Cristiano Ronaldo

Duminica, 27 Ianuarie 2013, ora 17:13
2260 citiri

Real Madrid a obtinut o victorie lejera in Primera Division, elevii lui Jose Mourinho trecand cu scorul de 4-0 de concitadina Getafe. Portughezul Cristiano Ronaldo a fost omul decisiv, cu un hat-trick.

Dupa o prima repriza fara gol, Realul s-a desprins pe tabela de marcaj in minutul 54, in urma unei faze controversate. Portarul Moya a fost faultat in timp ce incerca sa respinga balonul centrat din corner, mingea a cazut in careu si a fost impinsa in plasa de Sergio Ramos, care a pus o talpa periculoasa. Arbitrul nu a vazut cele doua infractiuni si golul a fost validat.

Si-a intrat apoi in rol Ronaldo, cel care a punctat de trei ori si a linistit pe toata lumea.

In urma acestui rezultat realul s-a apropiat la 12 puncte de liderul Barcelona, insa catalanii au un meci mai putin.

Echipele:

Real Madrid: Adan - Ramos, Carvalho, Albiol, Coentrao - Essien, Modric - Ozil, Cristiano Ronaldo, Di Maria - Higuain.

Getafe: Moya - Varela, Lopo, Alexis, Miguel Torres - Xavi Torres, Borja - Sarabia, Diego Castro, Gavilan - Colunga.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Real Madrid Getafe rezultat, #Cristiano Ronaldo Real Madrid Getafe, #Real Madrid rezultat Primera 2013 , #Real Madrid