Liga Campionilor a început cu o ”bombă”! Cristiano Ronaldo a deschis scorul, dar a urmat dezastrul. Patru penalty-uri la meciul Sevilla - Salzburg

Marti, 14 Septembrie 2021, ora 21:57
17646 citiri
Cristiano Ronaldo

Marți seară, de la ora 19.45, au avut loc primele două meciuri din actualul sezon al Ligii Campionilor, Young Boys Berna - Manchester United și FC Sevilla - FC Salzburg.

”Bomba” s-a produs la Berna, acolo unde Manchester United a fost învinsă de Young Boys cu 2-1, gol decisiv marcat în prelungirile meciului.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul pentru United (min.13), însă fundașul Wan-Bissaka i-a lăsat pe ”diavoli” în 10 oameni, fiind eliminat în minutul 35.

Young Boys a întors rezultatul în repriza secundă, prin Ngamaleu (min.66) și Siebatcheu (min. 90+5), ultimul marcând golul victoriei după o gafă colosală a englezului Lingard, care a greșit pasa spre propriul portar.

Într-un alt meci, pe teren propriu, FC Sevilla n-a reușit să câștige cu FC Salzburg, scor 1-1, rezultat stabilit din două penalty-uri, Rakitic (min.42), respectiv Sucic (min.21).

Austriecii au mai ratat două penalty-uri, în minutul 13 (Adeyemi) și în minutul 37 (același Sucic), iar Sevilla a jucat cu un fotbalist mai puțin din minutul 50, după eliminarea lui El-Nesyri.

S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
Bayern Munchen va face totul pentru a încheia sezonul pe Wembley, a afirmat Tuchel
Bayern Munchen "va face totul pentru a încheia sezonul pe Wembley", a declarat antrenorul echipei Bayern Munchen, Thomas Tuchel, după calificarea formaţiei bavareze în semifinalele Ligii...
#cristiano ronaldo, #Liga Campionilor, #manchester united, #bomba , #stiri Cristiano Ronaldo