Meci incredibil la Manchester în Champions League! Bayern Munchen, lecție de fotbal! Ce a făcut Cristiano Ronaldo

Joi, 21 Octombrie 2021, ora 00:11
12038 citiri
Cristiano Ronaldo. Foto: Facebook / UEFA Champions League

Formaţia Bayern Munchen a învins, miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 4-0, echipa Benfica Lisabona, într-un meci din grupele Ligii Campionilor, arbitrat de Ovidiu Haţegan.

Golurile au fost înscrise de Sane ’70, ’85, Everton ’80 (autogol) şi Lewandowski ’82.

În plus, bavarezilor li s-au anulat două goluri după consultarea VAR: o reuşită a lui Lewandowski din minutul 43 şi una a lui Muller din minutul 52.

Tot miercuri, Manchester United s-a impus cu 3-2 în confruntarea cu Atalanta, revenind de la 0-2.

Au obţinut victorii şi Chelsea, Juventus şi Villarreal.

viewscnt

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Cine e antrenorul uriaș care ar urma să o preia pe Bayern München
Zinedine Zidane este foarte aproape de a semna cu Bayern München pentru a prelua banca tehnică a echipei începând din această vară, scrie vineri DPA, care citează ziarul spaniol Mundo...
#cristiano ronaldo, #manchester united, #Bayern Munchen, #UEFA Champions League, #Liga Campionilor meciuri rezultate , #stiri Cristiano Ronaldo