Cristiano Ronaldo și un nou mod de a celebra golul: "Mâine o să-l copieze toată planeta" FOTO

Vineri, 28 Octombrie 2022, ora 11:18
5574 citiri
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo a marcat în Europa League în meciul câștigat de Manchester United contra celor de la Șerif Tiraspol, scor 3-0.

A fost prima apariție a lui Ronaldo după scandalul pe care l-a provocat părăsind arena în timpul meciului cu Chelsea.

Portughezul a fost titular și a marcat în minutul 81, după o serie de ocazii ratate. A fost abia al treilea gol al lui CR 7 în acest sezon, primul pe Old Trafford.

Ronaldo a celebrat golul cu mâinile pe piept. "Mâine îl va copia toată planeta", a spus un comentator englez.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
Cristiano Ronaldo, mai bogat cu 10 milioane de euro! Care e motivul
Starul portughez Cristiano Ronaldo a câştigat parţial procesul pe care l-a intentat împotriva clubului Juventus Torino pentru restanţe salariale, relatează L'Equipe. Cristiano Ronaldo a...
#cristiano ronaldo, #Europa League, #Serif Tiraspol, #manchester united , #stiri Europa League