Meci incredibil în Cupa Angliei. Cristiano Ronaldo a ratat un penalty pentru Manchester United

Sambata, 05 Februarie 2022, ora 10:14
3352 citiri
Cristiano Ronaldo. Foto: Twitter

Formaţia Manchester United a fost eliminată, vineri, în turul patru al Cupei Angliei, de formaţia Middlesbrough, din liga secundă, la capătul unui meci decis la loviturile de departajare, scor 8-7.

La finalul celor 90 de minute de joc şi a prelungirlor, scor a fost egal, 1-1.

Pentru United a marcat Sancho, în minutul 25, iar pentru Middlesbrough a înscris Crooks, în minutul 64.

În minutul 20, Cristiano Ronaldo a ratat un penalti. La loviturilor de departajare, jucătorul portughez, care astăzi împlineşte 37 de ani, a transformat pentru United, însă echipa sa a trebuit să se recunoască învinsă, după ce Elanga a ratat.

Cristiano Ronaldo, mai bogat cu 10 milioane de euro! Care e motivul
Starul portughez Cristiano Ronaldo a câştigat parţial procesul pe care l-a intentat împotriva clubului Juventus Torino pentru restanţe salariale, relatează L'Equipe. Cristiano Ronaldo a...
Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
#cristiano ronaldo, #Cristiano Ronaldo Manchester United, #cupa angliei , #stiri Cristiano Ronaldo