Borna fantastică atinsă de Ronaldo după ce a marcat patru goluri într-un meci la arabi VIDEO

Vineri, 10 Februarie 2023, ora 08:51
2274 citiri
Cristiano Ronaldo

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo a înscris joi toate golurile echipei sale, Al-Nassr, în victoria repurtată în campionatul saudit împotriva formaţiei Al-Wehda, scor 4-0.

Cristiano Ronaldo s-a dezlănţuit în deplasarea de la Al-Wehda, unde a deschis scorul în minutul 21, cu un şut cu piciorul stâng, şi l-a majorat în minutul 40, cu un şut cu dreptul.

Ronaldo şi-a completat careul de goluri în repriza secundă. Mai întâi a transformat un penalti în minutul 53, iar în minutul 61 a stabilit scorul final.

Cu aceste patru goluri, Cristiano Ronaldo a depăşit borna celor 500 de goluri reuşite în prima ligă.

Victoria cu Al-Wehda o aduce pe Al-Nassr în fruntea clasamentului, cu 37 de puncte, la egalitate cu Al-Shabab, dar cu golaveraj mai bun.

Victorie uriașă pentru România, care a învins Germania. Perla lui Hagi a adus victoria în prelungiri
Germania U19 – România U19 2-3! Adrian Mazilu a înscris un gol uriaş în minutul 90+4 şi i-a ajutat pe tricolori să producă surpriza în grupa de la Turul de Elită. România a deschis...
Deputatul USR Daniel Blaga, candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria Târgovişte
Deputatul USR Daniel Blaga a fost desemnat candidatul Alianţei Dreapta Unită pentru Primăria municipiului Târgovişte. Daniel Blaga are 44 de ani, a absolvit Facultatea de Matematică în...