Chivu si Alibec au jucat pentru Inter in primul amical al verii

Vineri, 15 Iulie 2011, ora 12:35
994 citiri

Fostul capitan al nationalei Romaniei, Cristi Chivu, a inceput ca titular partida amicala castigata de Inter Milano, scor 6-1, in fata selectionatei Trentino Team.

Chivu a evoluat pe toata durata primei reprize, fiind inlocuit la pauza, atunci cand antrenorul milanezilor a schimbat toata echipa.

In ultimele 20 de minute ale partidei a fost introdus pe teren si tanarul Denis Alibec, care a semnat cu echipa mare a Interului in urma cu o luna.

Golurile "nerazzurilor" au fost inscrise de Pazzini (13'), Eto'o (27'), Alvarez (46'), Pandev (59') si Castaignos (82') si Longo (89').

C.F.

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....
#Cristi Chivu, #Denis Alibec, #Inter Milano, #Chivu Alibec Inter , #Inter Milano