Chivu, meci de cosmar in Liga Campionilor (Video)

Joi, 23 Februarie 2012, ora 07:26
4320 citiri

Romanul Cristi Chivu a avut o seara de cosmar pe Stade Velodrome din Marseille, in infrangerea suferita de Inter Milano in fata lui Olympique, scor 0-1, in optimile Ligii Campionilor.

Fostul international roman, care a fost folosit inca din primul minut in flancul stang al apararii, a gresit la unicul gol al partidei dintre Olympique Marselle si Inter Milano.

In ultimele secunde de joc, la un corner, Andre Ayew s-a desprins usor de marcajul lui Chivu si a deviat mingea in poarta din careul mic pentru un gol pretios in ecuatia calificarii.

Ca si cum gafa n-ar fi fost de ajuns, jucatorul roman a incasat un cartonas galben in minutul 67 si va rata meciul retur.

Situatia de la Inter este de-a dreptul dramatica, esecul de miercuri fiind al patrulea consecutiv, dupa trei infrageri umilitoare in Serie A.

Accesati acest link pentru a urmari greseala comisa de Chivu.

C.F.

Traian Băsescu avansează o variantă în care Dreapta Unită ar putea să ajungă la guvernare. Ce rezultat crede că va obține AUR
Fostul preşedinte Traian Băsescu este de părere că, în urma alegerilor parlamentare din acest an, se prefigurează un guvern format din partidele care formează actuala coaliţie. El nu...
Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...