Antrenorul Cristi Chivu, victorie mare pentru Inter Milano. Mutarea cu care românul a câștigat derby-ul cu AC Milan

Marti, 01 Februarie 2022, ora 20:39
3980 citiri
Cristi Chivu

Echipa U19 a clubului Inter Milano, antrenată de Cristian Chivu, a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), rivala AC Milan, în etapa a XVI-a a campionatului primavera.

Casadei şi Peschetola au marcat golurile învingătorilor, în minutele 25, respectiv 73. Nasti a egalat, în minutul 32.

Chivu l-a trimis pe teren pe Lorenzo Peschetola în minutul 52, iar jucătorul de rezervă a înscris golul victoriei.

Inter Milano ocupă locul 2 în clasament, cu 28 de puncte, la egalitate cu Cagliari, de pe locul 3. AC Milan ocupă locul 12, cu 20 de puncte.

Lider este AS Roma, cu 37 de puncte şi cu un meci mai puţin.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....
Victoria Rusiei în Ucraina ar avea consecințe devastatoare pentru apărarea NATO. Polonia, Ungaria, Slovacia și România sunt amenințate
Actuala dezbatere americană privind acordarea de asistență militară suplimentară Ucrainei se bazează în parte pe presupunerea că războiul va rămâne în impas, indiferent de acțiunile...