Crina Pintea, în conflict cu o adversară: "Nu îmi pun mintea cu ea! E impertinentă"

Duminica, 05 Februarie 2023, ora 20:34
3667 citiri
Crina Pintea

Puternicul pivot al celor de la CSM București, Crina Pintea, a răbufnit după ultimul meci al tigroaicelor.

CSM București a făcut egal cu Brest, 30-30, cu un gol marcat de Cristina Neagu în ultima secundă.

A fost penultima etapă din grupele Ligii Campionilor, CSM fiind calificată în sferturile Ligii Campionilor.

La finalul meciului, Crina Pintea a răbufnit la adresa unei adversare, Itana Grbic.

"Ideea e că este foarte impertinentă. De fiecare dată când jucăm una împotriva celeilalte mă înjură și face tot felul de lucruri. Dacă mi-aș pune mintea cu ea, nu știu ce s-ar întâmpla. Pur și simplu îmi văd de treaba mea, de joc, eu doar am privit-o.

Nu pot să mă cobor la nivelul ei. De fiecare dată, pe unde am fost, începând de la calificările la Jocurile Olimpice, mereu a încercat să mă provoace și nu înțeleg de unde vine chestia asta. Simt că are o lipsă totală de respect, mai ales că am fost și colege și jucăm același sport.

Nu știu ce e, mă provoacă, dar nu s-a întâmplat nimic. Eu încerc să mă controlez. Dacă m-aș lăsa provocată, s-ar întâmpla și nu e cazul", a declarat Crina Pintea, la finalul meciului.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
CSM București a mai făcut un transfer de marcă. O marcatoare de calibru vine lângă Cristina Neagu
CSM Bucureşti a anunţat, luni, că o va avea din vară în lot pe Alina Grijseels, de la Metz, căpitanul şi unul dintre golgheterii Germaniei la Campionatul Mondial de la finalul anului trecut....