Crina Pintea, declarații tari după meciul cu Muntenegru: "Suntem prea mici, nu putem să scoatem capul"

Miercuri, 16 Noiembrie 2022, ora 08:27
4499 citiri
Crina Pintea

România a pierdut meciul cu Muntenegru de la Campionatul European de handbal la un singur gol diferență și a acuzat dur arbitrajul.

Austriecele Vranes și Wenninger au părut că vin cu temele făcute, ajutând Muntenegru în mai multe faze.

Crina Pintea a luat și ea atitudine:

"Nu e posibil să nu dai, să nu vezi dublu dribling la ultima fază, iar asta e doar o fază din meci. Simt frustrare pentru ceea ce s-a întâmplat astăzi pe teren. Pentru că o competiție la un asemenea nivel a ajuns să fie decisă altfel decât prin jocul de handbal.

Suntem, oare, atât de mici încât sa nu ni se permită sa scoatem capul printre cei mari? Am simțit-o și la turneul preolimpic, când am fost eliminați pe nedrept, dar am vrut sa cred ca a fost doar o greșeală… Au existat dăți când n-am putut, când jocul echipei noastre nu a fost cel dorit, dar acum?! Am fost o nucă tare și mă bucur, căci a fost nevoie de 9 jucători ca să putem fi învinse!", a scris Crina Pintea.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Cum ar putea România să piardă mult, deși a câștigat litigiul legat de Roșia Montană
Decizia instanței arbitrale (luată cu o majoritate de 2 la 1) în litigiul intentat statului român de compania canadiană ce a încercat să dezvolte un proiect minier în zona Roșia Montană...
#Crina Pintea, #Romania, #Muntenegru, #ce de handbal, #Cristina Neagu , #stiri handbal