Doi fosti portari din Liga 1, victorii mari in Premier League

Sambata, 28 Noiembrie 2015, ora 20:52
3111 citiri

Costel Pantilimon si Giedrius Arlauskis au evoluat, sambata, in meciurile pe care echipele lor le-au castigat in etapa a 14-a din Premier League.

Romanul a fost integralist, ca de obicei, iar Sunderland a reusit pentru prima oara din prima etapa a campionatului sa paraseasca zona retrogradarii.

Dupa victoria cu 2-0 in fata lui Stoke City, echipa fostului portar al lui Poli Timisoara a urcat pe locul 17 si ar mai putea urca o pozitie, daca Norwich va fi invinsa duminica la cel putin trei goluri diferenta de Arsenal.

De asemenea, lituanianul care s-a transferat in acasta vara de la Steaua la Watford a debutat oficial pentru echipa sa, in meciul din deplasare, de la Aston Villa, inlocuindu-l in minutul 67 pe Heurelho Gomes, accidentat.

Schimbarea a avut loc la scorul de 1-1, iar meciul a fost castigat de Watford cu 3-2, Arlauskis fiind invins de Ayew, in minutul 89, care a stabilit scorul final.

Dupa acest meci, echipa lui Arlauskis se afla pe locul 11 in clasament.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Pantilimon victorie Premier League, #Arlauskis debut Premier League , #stiri Costel Pantilimon