Victorie uriasa pentru Costel Galca in Spania, cu o echipa calificata in sferturile Europa League

Duminica, 20 Martie 2016, ora 14:53
5284 citiri

Trupa lui Costel Galca din Primera Division, Espanyol Barcelona, a repurtat o frumoasa si importanta victorie in campionatul spaniol, scor 2-1 in fata celor de la Athletic Bilbao.

Golurile au fost marcate de Caicedo si Diop pentru gazde, minutele 54 si 57, respectiv Eraso pentru basci, in minutul 20.

Oaspetii sunt proaspat calificati in sferturile Europa League, dupa o dubla decisa joi in optimi cu Valencia, o rivala din Spania.

Aceste 3 puncte o urca pe Espanyol pana pe 12 in La Liga, cu 35 de puncte, 7 mai mult decat ultimul loc retrogradabil, 18, ocupat de Getafe cu 28 de puncte.

Este a 4-a victorie in ultimele 7 meciuri pentru Galca, dupa cele cu La Coruna, Gijon si Vallecano.

Respect, d-le Cîrstoiu: "un medic nu abandonează niciodată"! Câți antreprenori gândesc la fel?
Nu l-am cunoscut niciodata pe medicul Cirstoiu, nu am avut nicio legatura ce el. In schimb, ca si voi, am avut ocazia sa-l vad la lucru pe scena politica damboviteana. Dupa parerea mea, responsabil...
Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
#Galca victorie uriasa Spania, #Galca bate pe Bilbao, #Galca victorie Espanyol Spania, #Espanyol bate pe Bilbao cronica , #Espanyol