Debut perfect pentru Costel Galca la Espanyol

Marti, 15 Decembrie 2015, ora 23:50
10216 citiri

Costel Galca a debutat pe banca lui Espanyol Barcelona la doar 24 de ore de la semnarea contractului.

Marti seara, noua echipa a lui Galca s-a calificat in optimile de finala ale Cupei Regelui Spaniei, dupa ce a castigat cu 2-1 in fata lui Levante.

Meciul a inceput cu emotii pentru Galca, intrucat Levante a deschis scorul dupa doar opt minute, in urma unui sut imparabil trimis de Verza din lovitura libera.

Espanyol si-a revenit insa rapid, a atacat in valuri, iar peste doar opt minute Burgui a adus egalarea.

Catalanii au reusit sa treaca in avantaj in minutul 52, dupa o actiune individuala a lui Caicedo.

Espanyol a jucat bine, a avut multe ocazii de a marca, insa dupa ce a trecut in avantaj au inceput sa se vada si gaurile din defensiva.

ESPANYOL - LEVANTE 2-1

52 - Espanyol trece in avantaj dupa o reusita din 14 metri, cu un sut plasat trimis de Caicedo.

22 - Formatia lui Galca joaca un fotbal entuziasmant, ocazii peste ocazii. Publicul aplauda in picioare.

16 - Espanyol egaleaza prin Burgui cu un sut plasat din fata portii, dupa o mare gafa de marcaj in defensiva oaspetilor.

8 - Levante deschide scorul cu un sut din lovitura libera, direct in vinclu, de la 30 de metri, trimis de Verza.

Info: Meciul a inceput la ora 22:00

In prima mansa, cele doua formatii au terminat la egalitate, scor 1-1.

Costel Galca a semnat, luni, un contract pana in vara cu Espanyol.

Formatia lui Galca ocupa locul 12 in Primera, in timp ce Levante este ultima.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...