Învinsă de Simona Halep, Cori Gauff a fost suprinsă plângând într-un colț după meci VIDEO

Marti, 03 Mai 2022, ora 07:55
4167 citiri
Cori Gauff

Simona Halep, locul 21 WTA, s-a calificat, luni, în sferturile de finală ale Madrid Open, după ce a învins-o, cu scorul de 6-4, 6-4, pe jucătoarea americană Coco Gauff, locul 16 WTA şi cap de serie numărul 14.

La finalul partidei, Simona Halep a celebrat împreună cu Patrick Mouratoglou a 30-a victorie de la Madrid (VIDEO).

Pentru Gauff însă, a fost o înfrângere dureroasă, mai ales că a condus cu 4-1 în setul decisiv.

Ea a fost surprinsă plângând în zona vestiarelor în timp ce tatăl ei îi explica ceva

Turneul de cinci stele la care Simona Halep așteaptă cu sufletul la gură o invitație. Toată "floarea" tenisului va fi prezentă
Marţi, ATP şi WTA au anunţat listele jucătorilor înscrişi pentru ediţia din acest an a turneului din capitala Spaniei, iar actualii campioni, Alcaraz şi Sabalenka, se vor întoarce la...