Reacția fabuloasă a vedetei Coreei de Sud după calificarea incredibilă în optimile de finală la Campionatul Mondial de Fotbal

Sambata, 03 Decembrie 2022, ora 12:59
3305 citiri
Coreea de Sud. Foto: Facebook / FIFA World Cup

Sud-coreeanul Heung-min Son, autorul pasei decisive la golul marcat de Hee-chan Hwang în minutul 90+1 al meciului de vineri cu Portugalia, scor 2-1, de la Cupa Mondială, a declarat că minutele până când s-au terminat ambele partide din grupă au fost “cele mai lungi” ale vieţii sale, relatează L’Equipe.

Sud-coreenii au aşteptat după finalul meciului lor să se încheie şi partida Uruguay – Ghana, scor 2-0, iar cele două rezultate le-au adus calificarea în optimile de finală ale CM.

“Au fost cele mai lungi şase minute ale vieţii mele. Dar eram cu toţii optimişti. Am spus: Chiar dacă Uruguay înscrie încă un gol, sunt mândru de această echipă şi fericit că am dat totul. Vom vedea ce va fi. Pur şi simplu am aşteptat, dar a fost o aşteptare lungă”, a afirmat el.

Coreea de Sud va întâlni Brazilia în optimile CM, la 5 decembrie.

Țara în care continuă seria deceselor inexplicabile, la vârste fragede. Cum a fost găsită cântăreața de 30 de ani
Park Bo Ram, cântăreață de muzică pop în Coreea de Sud, a fost găsită moartă în casa unui prieten, la doar 30 de ani, continuând astfel o serie de decese inexplicabile, la vârste...
Gafa rușinoasă a premierului Ciolacu în Qatar. Ce-a putut să spună în loc de ”lecție” VIDEO
În timpul vizitei sale în Qatar, premierul Marcel Ciolacu a fost protagonistul unei gafe rușinoase, în timp ce lăuda grandoarea Campionatului Mondial de Fotbal găzduit de țara asiatică în...
#Coreea de Sud, #Campionatul Mondial de Fotbal Qatar, #Portugalia , #Campionatul mondial 2022