Neymar, in pericol sa rateze jocul in fata Columbiei la CM 2014. Ce accidentare a suferit

Duminica, 29 Iunie 2014, ora 09:10
2262 citiri

Fotbalistul brazilian Neymar s-a accidentat in timpul partidei pe care Brazilia a castigat-o in fata statului Chile, in optimile de finala ale Campionatului Mondial de fotbal.

Brazilianul de la FC Barcelona s-a accidentat la coapsa dreapta si este in pericol sa rateze marele meci in fata Columbiei, din sferturile de finala: "Neymar s-a accidentat la coapsa dreapta la inceputul meciului la un duel dur cu Aranguiz. Trebuie sa vedem exact ce are, dar avem patru-cinci zile la dispozitie pentru a ne asigura ca poate juca.", declara antrenorul lui Neymar, Luiz Felipe Scolari, dupa meciul cu Chile.

Brazilia a invins foarte greu Chile, dupa 1-1 la capatul celor 120 de minute si 3-2 la penaltiuri.

Echipa din "Tara Cafelei" va juca in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, vineri, 4 iulie, la Fortaleza, cu nationala Columbiei.

D.A.

Cât de mult își dorește Ciolacu victoria Gabrielei Firea la Capitală: ”La nivel vizibil, vor fi declarate susțineri”
Odată cu retragerea medicului Cătălin Cîrstoiu și renunțarea la candidatura comună PSD-PNL pentru Primăria Capitalei, liderul social-democraților, Marcel Ciolacu, se găsea în situația...
Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
#neymar pericol de accidentare cm 2014, #neymar accidentare coapsa dreapta, #ce accidentare a suferit neymar , #stiri CM 2014