CM 2014: Prima declaratie a antrenorului Susic, dupa eliminarea Bosniei

Duminica, 22 Iunie 2014, ora 10:51
2465 citiri

Bosnia si Hertegovina a fost eliminata de la Campionatul Mondial de fotbal, dupa infrangerea de duminica, scor 0-1 in fata Nigeriei, in cadrul etapei secunde a fazei grupelor din Brazilia.

Safet Susic si-a exprimat regretul, dupa joc, ca generatia actuala a Bosniei nu a reusit o calificare in optimile de finala ale unui Mondial, promitand, in acelasi timp, ca jucatorii sai vor da totul pentru a lasa o impresie buna, in ultimul meci din grupe, cu Iran:

"Trebuie sa-i motivez pe jucatori pentru a da totul cu Iran. Obiectivul nostru este sa lasam o impresie buna, dar regret ca aceasta generatie trebuie sa plece atat de repede de la Cupa Mondiala. Jucatorii mei au luptat si si-au creat ocazii. Felicit Nigeria, a jucat foarte bine si a avut mai mult noroc. Noi ar fi trebuit sa conducem dupa prima repriza cu 2 sau 3-0.", declara Susic la conferinta de presa de dupa meciul cu Nigeria.

Africanii au invins Bosnia cu 1-0, singurul gol fiind marcat de Odemwingie, in minutul 29.

Bosnia a pierdut si in primul joc al grupei, 1-2 cu Argentina.

In ultima partida, ex-iugoslavii vor da piept cu Iran.

D.A.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#susic prime declaratii eliminare bosnia, #bosnia eliminata cm declaratii susic, #declaratii de presa susic meci nigeria , #stiri CM 2014