CM 2014: Dezamagire in Uruguay, dupa ratarea calificarii in sferturi. Ce a declarat antrenorul

Duminica, 29 Iunie 2014, ora 10:13
2636 citiri

Uruguay a pierdut meciul din optimile de finala ale Campionatului Mondial de fotbal, in fata Columbiei, scor 0-2, intr-o partida care a avut loc sambata seara in Brazilia.

Cele doua goluri au fost marcate de James Rodriguez, "decarul" columbian, declaratiile antrenorului din Uruguay, Oscar Tabarez, fiind lamuritoare in ce priveste partida: "Stiam ca nationala Columbiei este o mare echipa, cu mari jucatori. Rodriguez a marcat unul dintre cele mai frumoase goluri de la Cupa Mondiala. In repriza a doua am mai primit un gol si a trebuit sa riscam, dar ei au avut un portar foarte bun. Trebuie sa acceptam infrangerea, sa felicitam Columbia si sa-i dorim mult succes mai departe.", spunea Tabarez la capat de meci, in cadrul conferintei de presa.

Columbia a invins Uruguay cu 2-0 in optimile de finala ale CM 2014, ambele goluri fiind semnate de James Rodriguez, in minutele 28 si 50.

Nationala lui Rodriguez va juca in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, vineri, 4 iulie, la Fortaleza, cu nationala Braziliei.

D.A.

REPER ar vrea candidați comuni cu Alianța Dreapta Unită, la Capitală: "Luăm cu toții decizia matură de a ne așeza cât mai repede la masă"
REPER, partidul condus de fostul premier Dacian Cioloș, anunță că a trimis o invitație la dialog colegilor de la USR, PMP și Forța Dreptei, filialele din București, în vederea găsirii...
George Simion anunță alianțe electorale cu noi formațiuni politice anti-sistem. „Suntem în plină lovitură de stat”
Preşedintele Alianţei pentru Unirea Românilor, George Simion, a declarat joi, 28 martie, la Bistriţa, că a avut consfătuiri cu 30 de formaţiuni politice neparlamentare, cu care ar urma să...
#dezamagire uruguay declaratii antrenor, #declaratii antrenor tabarez uruguay, #uruguay columbia declaratii meci cm 2014 , #stiri CM 2014