CM 2014: Anglia paraseste Cupa Mondiala fara victorie

Marti, 24 Iunie 2014, ora 20:50
4536 citiri

Anglia pleaca de la Cupa Mondiala din Brazilia fara victorie, dupa ce a remizat in ultimul meci din Grupa D, scor 0-0, cu Costa Rica.

Deja eliminata de la turneul final, Anglia a aliniat o echipa de start formata din mai multe rezerve, iar acest lucru s-a resimtit si in jocul britanicilor.

Costa Rica a dominat teritorial, a avut posesia si prima mare ocazie de gol, in minutul 23, cand sutul lui Borges a fost deviat de Foster in transversala.

Britanicii au raspuns in minutul 35, cu o lovitura de cap trimisa de Sturridge, insa la pauza scorul a fost egal, 0-0.

Acelasi Sturridge a trecut putin pe langa gol in minutul 65, cand a reluat milimetric dupa o actiune ce a facut sah-mat defensiva costa-ricanilor.

Pe final de meci, Hodgson i-a aruncat in lupta pe Gerrard si Rooney, insa nici acestia nu au putut contribui la prima victorie.

Anglia paraseste turneul final fara victorie, in timp ce Costa Rica este calificata in optimile de finala de pe primul loc si va intalni ocupanta locului secund din Grupa C.

Toate stirile despre CM 2014

Program si rezultate CM 2014

COSTA RICA - ANGLIA 0-0

90+3 - Final de meci! Costa Rica termina pe primul loc!

90 - Trei minute suplimentare.

Info: In celalalt meci, Uruguay deschide scorul cu Italia.

78 - Schimbare Costa Rica: Barrantes intra in locul lui Borges.

76 - Schimbare Anglia: Rooney intra in locul lui Milner.

73 - Schimbare Anglia: Gerrard intra in locul lui Wilshere.

70 - Corner periculos al britanicilor, Navas iese bine si respinge.

66 - Schimbare Costa Rica: Urena intra in locul lui Campbell.

65 - Ce ocazie! Britanicii patrund superb in careu, dar Sturridge trage milimetric pe langa poarta.

63 - Bolanos trage din afara careului in bratele portarului.

62 - Schimbare Anglia: Sterling intra in locul lui Lallana.

62 - Lovitura libera periculoasa a englezilor, insa se suteaza in zid.

60 - Gonzalez vede cartonasul galben.

60 - Schimbare Costa Rica: Bolanos intra in locul lui Brenes.

57 - Lallana vede si el cartonasul galben.

53 - Barkley vede cartonasul galben.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

42 - Barkley trage defectuos din marginea careului.

35 - Sturridge trimite putin peste poarta cu capul din sase metri.

27 - Sturridge primeste liber in careu, dar cade si nu reuseste sa traga la poarta.

23 - Ocazie mare pentru Costa Rica! Foster scoate in bara transversala un sut de la mare distanta trimis de Borges.

18 - Sturridge suteaza din nou de la distanta, mult pe langa.

13 - Sturridge trage frumos din marginea careului, mingea se duce pe langa.

11 - Costa Rica domina copios in startul meciului.

6 - Diaz trimite un sut-centrare, mingea se duce mult peste.

2 - Campbell trage din marginea careului, mingea e deviata de Cahill si se duce putin pe langa langa vinclu!

1 - Fluier de start!

*incepe la ora 19:00

INFO: Costa Rica este deja calificata in optimi, in timp ce Anglia este eliminata.

INFO: Partida are loc pe Estadio Mineirao din Belo Horizonte si e transmisa in direct la televizor de TVR 1.

INFO: Tot in Grupa D si tot de la ora 19 are loc partida dintre Italia si Uruguay, care va stabili a doua echipa calificata.

ECHIPELE:

COSTA RICA: Navas, Gonzalez, Borges, Duarte, Campbell, Ruiz (c), Brenes, Diaz, Gamboa, Tejeda, Miller

ANGLIA: Foster, Cahill, Wilshere, Lampard (c), Sturridge, Smalling, Jones, Milner, Lallana, Barkley, Shaw

Primul Congres Forţa Dreptei. Formaţiunea îşi alege conducerea naţională şi îşi prezintă candidaţii
Primul Congres al Forţa Dreptei este organizat, sâmbătă, la Palatul Parlamentului, formaţiunea urmând să îşi aleagă conducerea naţională şi să îşi prezinte candidaţii la alegerile...
Cine câștigă Primăria Capitalei, potrivit celui mai recent sondaj. Candidatul PSD+PNL, la pământ. Prezența la vot, în creștere
România se pregătește de alegeri. Europarlamentarele vor avea loc în aceeași zi cu localele. ARA Public Opinion a realizat o cercetare sociologică în legătură cu evenimentele ce vor avea...
#Costa Rica Anglia, #Costa Rica Anglia Live, #Costa Rica Anglia Cupa Mondiala , #meciuri Cupa Mondiala